Od czasopism naukowych po raporty informacyjne, prezentacja opinii i faktów jest często ulepszana za pomocą grafiki i przemyślanych kompozycji informacji wizualnych – zwanych projektowaniem informacji. Projekt graficzny mogą wykorzystywać gazety, czasopisma, blogi, filmy dokumentalne i telewizyjne. Wraz z pojawieniem się Internetu, projektanci informacyjni z doświadczeniem w zakresie narzędzi interaktywnych są coraz częściej wykorzystywani do zilustrowania tła wiadomości.

Umiejętności w reklamie projektowej – montaż oświetlenia LED

Projekt informacyjny może obejmować wizualizację danych, która polega na wykorzystaniu programów do interpretacji i formowania danych w atrakcyjną wizualnie prezentację i może być powiązana z grafiką informacyjną.

Projekt graficzny może obejmować stylizację i prezentację istniejącego tekstu oraz wcześniej istniejących obrazów lub obrazów opracowanych przez projektanta graficznego. Elementy mogą być łączone zarówno w formie tradycyjnej, jak i cyfrowej, co wiąże się z wykorzystaniem sztuk wizualnych, typografii i technik układu strony. Projektanci grafiki organizują strony i opcjonalnie dodają elementy graficzne.

Oświetlenie Led - krzyż poligraficzny

Projektanci graficzni mogą zlecić fotografom lub ilustratorom tworzenie oryginalnych części. Projektanci korzystają z narzędzi cyfrowych, często określanych mianem interaktywnego designu lub projektowania multimediów. Projektanci potrzebują umiejętności komunikacyjnych, aby przekonać publiczność i sprzedać swoje projekty.

Potrzebujesz umiejętności profesjonalnej agencji w reklamowym oświetleniu LED? Sprawdź ofertę New Vision

Typografia

Szkoła procesowa zajmuje się komunikacją; zwraca uwagę na kanały i media, za pośrednictwem których przesyłane są wiadomości oraz przez które nadawcy i odbiorcy kodują i dekodują te wiadomości. Szkoła semiotyczna traktuje przekaz jako konstrukcję znaków, które poprzez interakcję z odbiorcami wytwarzają znaczenie, komunikację jako czynnik.

Typografię wykonują zecery, kompozytorzy, typografowie, graficy, graficy, reżyserzy sztuki i duchowni. Do czasów epoki cyfrowej typografia była zawodem specjalistycznym.

Typografia obejmuje projektowanie typu, modyfikację typu glifów i aranżację typu. Glify typu (charakteryzujące) są tworzone i modyfikowane przy użyciu technik ilustracyjnych. Układ typu jest to wybór krojów pisma, rozmiaru punktu, śledzenia (miejsca między wszystkimi używanymi znakami), zgrabnego (odstęp między dwoma specyficznymi znakami) i prowadzącego (odstępy między wierszami).