Wkrótce potem w Korei i Japonii pojawiły się dowody na to, że nadruki na klockach drzewnych. Wielki przekład Dharani Sutra. Muggujeonggwang Daedharanigyeong Hanja został odkryty w Bulguksie (Korea Południowa) w 1966 r. i datowany na 704-751 lat później w czasach późniejszej Silli. Dokument drukowany jest na zwoju papieru morwy o wymiarach 8 cm × 630 cm. W Japonii drukowano sutra w okolicach AD 770. milion egzemplarzy sutry, wraz z innymi modlitwami, zostało zamówionych do produkcji przez cesarzową toku. Każdy egzemplarz był następnie przechowywany w maleńkiej drewnianej pagodzie, a kopie znane są jako Hyakumant – Darani 1.000.000 wież/pagoda Darani”).

Tonery do drukarek Hp

Najstarszym istniejącym dowodem nadruków drewnianych stworzonych dla celów czytelniczych są fragmenty Lotusa Sutry odkryte w Turpanie w 1906 roku. Zostały one datowane na panowania Wu Zetiana przy użyciu rozpoznawania postaci znaków. Najstarszy tekst zawierający konkretną datę wydruku został odkryty w jaskiniach Mogao w Dunhuang w 1907 roku przez Aurela Steina. Ta kopia Diamentowej Sutry ma 14 stóp długości i zawiera kolofon w wewnętrznej części, który brzmi: Reverently został stworzony dla uniwersalnej bezpłatnej dystrybucji przez Wang Jie w imieniu jego dwóch rodziców na 13th of the 4 księżyc 4 księżyca dziewiątego roku Xiantong, tj. 11 Maj, AD 868 Jest uważany za najstarszy na świecie bezpiecznie-datowany zwoje drewniane. Więcej o drukarkach laserowych, tuszach na: Sklep on line z tonerami Warszawa Laserówka.

napełnianie tonerów w WarszawieTonery do drukarek laserowych

W ślad za diamentową sutrą ściśle podążał najwcześniejszy zachowany almanach drukowany, rysz kianfu, datowany na 877 lat. Od 932 do 955 wydrukowano Dwanaście tekstów. Podczas dynastii Piosenki Dyrekcja Edukacji i inne agencje wykorzystały te wydruki blokowe do rozpowszechniania swoich znormalizowanych wersji Classics. Inne rozpowszechniane utwory to Historia, dzieła filozoficzne, encyklopedie, zbiory, książki o medycynie i sztuce wojennej.

Tonery do najbardziej popularnych modeli drukarek

W 971 roku rozpoczęła się praca nad kompletnym buddyjski Canon (Kaibao zangshu) w Chengdu. Zakończenie wydruku 130 000 bloków potrzebnych do wydrukowania tekstu zajęło 10 lat. Gotowy produkt, czyli syczuańska edycja kanonu Kaibao, znana również pod nazwą Kaibao Tripitaka, został wydrukowany w 983 roku. W 989 Seongjong z Goryeo wysłał mnicha Jeogę, aby poprosił Pieśń o kopię pełnego kanonu buddyjskiego. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie w 991 r., kiedy to oficjalny Han Eongong odwiedził sąd piosenki w Seongjong. W 1011 r. Hyeonjong z Goryeo wydał rzeźbienie własnego kanonu buddyjskiego, który miał być znany jako Goryeo Daejanggyeong. Projekt został zawieszony w 1031 r. po śmierci Heyongjonga, ale prace wznowiono w 1046 r. po przystąpieniu Munjonga do tronu.

Zakończone prace, w ilości ok. 6.000 tomów, zakończono w 1087 roku. Niestety pierwotny zbiór drewnianych bloków został zniszczony w pożarze podczas inwazji mongolskiej w 1232 roku. Król Gojong zamówił kolejny zestaw do stworzenia, a prace rozpoczęły się w 1237 r., tym razem dopiero po 12 latach. W 1248 r. Kompletny Goryeo Daejanggyeong liczył 81 258 bloków drukarskich, 52 330,152 znaki, 1496 tytułów i 6568 tomów. Ze względu na surowy proces montażu, który przebiegał w Goryeo Daejanggyeong i jego zaskakująco trwałą naturę, który przetrwał w pełni nienaruszony przez 760 lat, uważany jest za najdokładniejszy kanony buddyjskie pisane w klasycznym języku chińskim, a także za standardowe wydanie dla buddyjskiego stypendium wschodnioazjatyckiego.