W miarę jak wiek nosił na olbrzymiej różnorodności towarów i wyrobów był stale udostępniany miejskim klasom średnim i wyższym. Ten wzrost konsumpcji doprowadził do wzrostu liczby sklepów detalicznych sprzedających poszczególne towary oraz akceptacji zakupów jako działalności kulturalnej samej w sobie. Poszczególne ulice i dzielnice zostały poświęcone handlowi detalicznemu, w tym dzielnice Strand i Piccadilly w Londynie.

Pierwsze okna wystawiennicze w sklepach zostały zainstalowane pod koniec XVIII wieku w Londynie. Detalista Francis Place był jednym z pierwszych, który wypróbował tę nową metodę handlu detalicznego w zakładzie krawieckim w Charing Cross, gdzie wyposażył sklep z przodu w duże, płytowe szyby szklane. Chociaż wielu to potępiło, w swoich wspomnieniach bronił swojej praktyki, twierdząc, że sprzedawał z okna więcej towarów… niż płacił czeladnikom wynagrodzenia i wydatki na utrzymanie domu. Potrzebujesz osobistej stylistki – tu kontakt:

osobisty stylista w pracy

Osobista stylistka – koszt usług

Detaliści zaprojektowali atrakcyjne fronty sklepowe, aby przyciągnąć klientów, korzystając z jasnych świateł, reklam i atrakcyjnie zaaranżowanych towarów. Oferowane towary ulegały ciągłym zmianom ze względu na wahania w modach. Obcokrajowiec myślał, że Londyn to „Świat złotej i srebrnej płytki, potem perły i klejnoty rzucające swój olśniewający połysk, domowi producenci wyrobów o najwybitniejszym smaku, ocean pierścieni, zegarki, łańcuchy, bransoletki, bransoletki, perfumy, gotowe suknie, wstążki, koronki, czapki i owoce z wszystkich stref zamieszkiwanego świata”.

Osobista stylistka online

Kolejnym etapem zakupów było przejście z jednofunkcyjnych sklepów sprzedających jeden rodzaj towaru do domu towarowego, w którym sprzedawano wiele różnych towarów. Wraz ze wzrostem gospodarczym, napędzanym przez rewolucję przemysłową na przełomie XIX i XIX wieku, który stale się powiększał, zamożna mieszczańska klasa średnia rosła pod względem wielkości i bogactwa. Ta zurbanizowana grupa społeczna była katalizatorem dla powstania rewolucji w handlu detalicznym tego okresu. Pierwszym niezawodnie datowanym domem towarowym, który został założony, był Harding, Howell & Co, który został otwarty w 1796 roku na Pall Mall w Londynie.

Przedsięwzięcie to zostało opisane jako publiczna placówka handlu detalicznego oferująca szeroką gamę towarów konsumpcyjnych w różnych działach. Ten pionierski sklep został zamknięty w 1820 r., kiedy spółka została rozwiązana. Sklepy domów towarowych powstały na dużą skalę od lat 40. i 50. ubiegłego wieku, we Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Większą strefę handlową można znaleźć w wielu miastach, bardziej formalnie zwanych centralną dzielnicą biznesową, ale bardziej powszechnie nazywaną „centrum w Stanach Zjednoczonych” lub w miastach arabskich – „souks”. Centra handlowe, czyli centra handlowe, to kolekcje sklepów, czyli grupa kilku firm. Typowe przykłady to centra handlowe, place miejskie, pchle targi i bazary.