Wydarzenia polityczne nie tylko wywarły ogromny wpływ na trendy mody, ale także postawa polityczna odegrała decydującą rolę w prognozowaniu trendów mody. Na przykład, First Lady Jacqueline Kennedy była modną ikoną początku lat sześćdziesiątych XX wieku, która prowadziła trend w formalnym ubieraniu się. Nosić Chanel garnitur, strukturalny Givenchy shift dress lub miękki kolor płaszcz Cassini z ogromnymi guzikami, stworzył jej elegancki wygląd i prowadził delikatny trend.

Dostępność garsonek dla puszystych

Ponadto, rewolucja polityczna wywarła również duży wpływ na modę. Na przykład w latach sześćdziesiątych XX wieku gospodarka stawała się zamożniejsza, wzrastał odsetek rozwodów, a rząd zatwierdził tabletkę antykoncepcyjną. Natomiast po suknie ślubne w dużych rozmiarach zapraszamy do

sukienki wieczorowe dla puszystych dresscode

Modne fasony garsonek

Ta rewolucja zainspirowała młodsze pokolenie do buntu. W 1964 r. miniskirt nożny stał się głównym trendem modowym lat sześćdziesiątych XX wieku. Biorąc pod uwagę, że projektanci mody zaczęli eksperymentować z kształtem ubioru, poluzowanymi bez rękawów, mikro-minutami, płaskorzeźbowymi spódnicami i rękawami trąbkowymi. W tym przypadku trend mini-poślizgowy stał się ikoną lat sześćdziesiątych.

Ponadto ruch polityczny zbudował imponujący związek z modą. Na przykład podczas wojny wietnamskiej młodzież amerykańska dokonała ruchu, który dotknął cały kraj. W latach sześćdziesiątych XX wieku moda przepełniona była fluorescencyjnymi kolorami, drukowanymi wzorami, dżinsy, kamizelki z frędzlami, a spódnica stała się protestacyjnym ubiorem lat sześćdziesiątych. Tendencja ta została nazwana Hippie i nadal wpływa na obecny trend mody.

Technologia odgrywa ważną rolę w większości aspektów dzisiejszego społeczeństwa. W branży mody coraz wyraźniej widoczne są wpływy technologiczne. Postęp i nowe trendy kształtują i kreują obecne i przyszłe trendy. Rozwój, taki jak technologia ubierania się stała się ważnym trendem w modzie i będzie kontynuowany wraz z postępem, takim jak odzież zbudowana z paneli słonecznych, która ładuje urządzenia i inteligentne tkaniny, które poprawiają komfort użytkownika poprzez zmianę koloru lub faktury w oparciu o zmiany środowiskowe. Branża mody obserwuje, jak technologia druku 3D wpłynęła na projektantów takich jak Iris Van Herpen i Kimberly Ovitz.

Projektanci ci w dużym stopniu eksperymentują i opracowują elementy drukowane 3D. Wraz z rozwojem technologii drukarki 3D staną się bardziej dostępne dla projektantów i konsumentów, co potencjalnie może całkowicie ukształtować przemysł mody.