Party after party to impreza odbywająca się po spektaklu muzycznym, teatralnym lub po jakimś innym wydarzeniu, takim jak ślub lub taniec szkolny. Goście są zazwyczaj ograniczeni do przyjaciół gospodarza. Zabawa to przyjemność przyjemności, szczególnie w czasie wolnym. Zabawa jest przeżyciem – często nieoczekiwanym, nieformalnym, na ogół nie mózgowym i ogólnie bezcelowym. Jest to przyjemne rozpraszanie, odwracające umysł i ciało od wszelkich poważnych zadań lub nadające mu dodatkowy wymiar.

Animacje jako pomoc

Choć szczególnie kojarzone z rekreacją i zabawą, zabawa może być spotykana podczas pracy, funkcji społecznych, a nawet pozornie prozaicznych czynności codziennego życia. Często może to mieć niewiele lub wcale logiczne podstawy, a opinie na temat tego, czy dana aktywność jest zabawna, mogą się różnić. Rozróżnienie między przyjemnością a zabawą jest trudne, ale możliwe do wyrażenia, a zabawa jest wydarzeniem bardziej spontanicznym, zabawnym lub aktywnym. Istnieją psychologiczne i fizjologiczne konsekwencje dla doświadczenia zabawy. Natomiast o organizacji urodzin dla dziecka przeczytasz w artykule: Urodziny dla dziecka na świeżym powietrzu.

animator czasu wolnegoAnimacje – zabawa, która uczy

Słowo „zabawa” kojarzy się ze sportem, rozrywkowymi mediami, wielką radością i rozrywką. Choć jego etymologia jest niepewna, może być wyprowadzona z fonne (fool) i fonnena (jeden oszukujący drugiego). Jego znaczenie w 1727 roku brzmiało:”oszukiwać, oszukiwać, podstępować, fałszować”.

Właścicielka odpowiedziała, ale powstrzymał ją pokojowy sierżant, boleśnie niezadowolony z rozczarowania Partridge’ a, który był wielkim miłośnikiem tego, co nazywa się zabawą i wielkim promotorem tych nieszkodliwych kłótni, które mają tendencję raczej do tworzenia zabawnych niż tragicznych incydentów.

Sposób, w jaki używa się słowa „zabawa” świadczy o jego nieuchwytności i szczęściu. Wyrażenia takie jak „Baw się dobrze”! i „To była zabawa”! wskazują, że zabawa jest przyjemna, osobista i do pewnego stopnia nieprzewidywalna. Wyrażenia takie jak „Ja się bawiłem z siebie” przekazują poczucie, że zabawa jest czymś, co może być zabawne i nie należy traktować poważnie. Przymiotnik „śmieszny” ma dwa znaczenia, które często wymagają wyjaśnienia pomiędzy mówcą a słuchaczem. Jedno znaczenie jest „zabawne, żartobliwe, żartobliwe, drollowe”, a drugie „dziwne, dziwaczne, osobliwe”. Różnice te wskazują na ekscytującą i doświadczalną naturę zabawy oraz trudności w odróżnieniu „zabawy” od „przyjemności”.

Efanescence zabawy można zauważyć, gdy aktywność uważana za zabawę staje się zorientowana na cel. Wiele ćwiczeń fizycznych i sportów indywidualnych jest postrzeganych jako zabawa, dopóki uczestnik nie wygra konkursu, w którym to momencie większość zabawy może zniknąć, ponieważ indywidualne podejście do zabawy wzmacnia koncentrację. Przykładem może być tu Surfing. Jeśli jesteś „łagodną duszą” (nie w zawodach i sportach ekstremalnych),”będąc na falach jeździeckich masz pewność, że…. dobrze się bawisz”.

O przyjemności zabawy świadczą liczne starania o wykorzystanie jej pozytywnych skojarzeń. Na przykład, istnieje wiele książek na poważne tematy, o takich umiejętnościach jak muzyka, matematyka i języki, zwykle dość trudne do opanowania, które mają „zabawy” dodane do tytułu.